Me and K. did a blog shoot for the first time. I was a bit nervous at the start, which is quite funny given the many other first time shoots with other photographers, when I was completely fine. And then I got over it. Shoots well, I’ll use him again O:-)
These new Vans are from footshop.sk. I chose basic white, because my old ones practically fell apart after about 4 years and 8 festivals. I’m hoping these will last at least three times as long.
If you’re looking for a cropped shirt, this one from Choies is top. 100pro cotton and fits nicely. But of course you can DIY it as well. Like me here.

Prvý krát sme s K. dali blog shoot. Spočiatku som bola nesvoja, čo je celkom vtipné, keď si spomeniem na všetky tie ostatné prvé fotenia s rôznymi fotografmi, na ktorých som bola úplne v pohode. Trebalo len oťukať asi. Pekne fotí, ešte ho použijem O:-)
Nové Vansy mám z footshop.sk. Vybrala som biele, najobyčajnejšie, lebo moje staré plátenky sa po asi 4 rokoch a 8 festivaloch úplne rozpadli. Tak teraz som dala na kvalitnejšie a dúfam, vydržia trikrát toľko.
Ak zháňate cropped blúzku, tak táto z Choies je top. 100pro bavlna a pekne sedí. Kludne si ju ale môžte aj vyrobiť, žejo. 
Ako ja túto.


pics by KK

Vans Authentic True White HERE at Footshop.sk
Choies white cropped shirt HERE
American Apparel cable shorts
bomber jacket from Ebay HERE, XXS
American Apparel Nova backpack HERE