I went to see Ivanushka in Handlová. Such a good time! And we also climbed up on the roof, these pics r from there. The bustier is from H&M Conscious Exclusive and made of organic leather (”Made from vegetable-tanned leather from cows reared for organic meat production on Swedish farms”). So it’s a total opposite of the vinyl skirt and JuJu jellies.
I’m still very into my bleached eyebrows, but I hope that I won’t burn them off soon like the bangs. Yes, the bangs you see is actually the hair that got burned off during bleaching 😀 But now I’m living, when it’s growing out and I’ve got to admit it looks quite chic.
pics: Ivan Kašša, edit: me
BONUS


Bola som za Ivanushkom v Handlovej. Ako nám bolo dobre! Aj sme vyliezli na strechu kulturáku, fotky sú odtiaľ. Bustier je z H&M Conscious Exclusive a z organickej kože (”Made from vegetable-tanned leather from cows reared for organic meat production on Swedish farms”).
Odfarbené obočko ma stále baví, len dúfam, že si ho neodpálim ako ofinku. Áno, to, čo si myslíte, že mám ofinu na týchto fotkách sú vlastne tie moje spálené odpadnuté vlásky 😀 Ale teraz celkom žijem, keď to už dorastá a uznávam, ofinka je dosť chic.
Red pussy sa tiež sťahuje do Prahy a teda sa potrebuje zbaviť pár handier. Rozmýšľali sme, že urobíme tu v Bratislave menší bazár live. Teda bude možné aj poskúšať napr. topánky a snáď sa zbavím aj všetkej tej bižu, ktorá sa cez net ťažko predáva. Žijete? Prišli by ste? Máme sa serkať s organizovaním?
fotky: Ivan Kašša, edit: ja
BONUS

pics: Ivan Kašša, edit: me

H&M Conscious Exclusive organic leather bustier HERE
Topshop vinyl pencil skirt
JuJu glitter jelly shoes