We had a conversation with Maria and she asked, why I’m trying to be sexy, what I’m trying to say or get out of it and why all the nudes, vibrators and naughty innuendos. The first thing that would cross one’s mind is that I’m somehow trying to get myself a boyfriend. No. How on earth? This repels men, I’d say.
There are certain boundaries in a relationship. Different in each one, but there still are some. I couldn’t afford to (or wouldn’t) breach those, but now I’m free. There are different opinions on how it would look like if weed was legalized tomorrow. But I think we can all agree that everyone would start smoking it excessively 😀 Wonderful analogy, #iknow. That could be the case (+ I’m a huge exhibitionist, don’t take myself too seriously and most of it all is a joke anyway). All of a sudden there are no boundaries, so I do what I want. After some time the novelty will wear off. I will soon calm down and be a good girl O:-) And then again, I might not.
When have you experienced this reckless feeling?
Here are some pics from my Edinburgh evenings and these are quite toned down, oddly enough…
BONUS + BONER

S Mariou sme sa minule rozprávali a padla otázka, že prečo sa snažím byť sexy, že čo tým sledujem alebo chcem dosiahnuť a čo tie všetky nahotiny, vibrátory a sprosté innuendos. Jeden by si hneď ako prvé pomyslel, že si chcem nejakým spôsobom uhnať frajera. Nie. Ako aj, prosím vás? Mužov to skôr odpudzuje, si myslím. 
Vo vzťahu sú isté hranice. V každom iné, ale sú. Ja som si nemohla dovoliť (a niekedy som ani nemala potrebu) niektoré prekračovať, ale teraz som slobodná. Sú rôzne názory a predstavy o tom, že ako by to vyzeralo, keby napríklad zo dňa na deň zlegalizovali trávu. Ale iste sa všetci zhodnú na tom, že by spočiatku ľudia začali najviac huliť 😀 Úžasná analógia, #javiem. To bude asi ten prípad (+ som exhibicionistka, neberiem sa až tak vážne a tiež polovica z toho má byť iba sranda). Už žiadne hranice nie sú, tak si robím, čo chcem. Po nejakom čase tá novota opadne. Ja sa soon ukludním a budem good girl O:-) A možno aj nie.
Kedy ste mali takýto pocit utrhnutia z reťaze?
Tu je pár fotiek z Edinburghských večerov. A práve tieto sú celkom slušné, ku podivu…
BONUS + BONER

pics are by my wonderful, patient flatmates, whom I always annoy with the camera; danke!

all second hand except
Primark over knee socks, gymsack, pink blouse, pleather backpack
Choies transparent heel gauze shoes
glow in the dark Nike Air Max HERE
The Huge London NO BRA cropped top HERE
grey suede carry-all pouch from Adrián