Today I’d like to start with a contemplation; to wear or not to wear a bra? Well, it depends. Many people think that, I, myself, won’t wear it unless I have to. It’s not completely true. Sometimes I even put it on, so it is visible!
I’d say, that I don’t wear it only when I can’t. For example, I’d rather not wear it, if my bra strap is to show or the bra could ruin the look of the whole outfit. What I consider ruining the impression of the whole outfit by a bra is probably very different from most women. And that’s where the problem lies 😀 And that’s why I’m known as ‘Melisa go braless’. Whatever! Moreover, it’s a liberating feeling and men are staring. I live for NO BRA!
Both tees from The Huge London + NO BRA is from tencel (this material is absolutely super). Danke!
pics by Andrew R Moore, edit by me
BONUS + BONER


Dnes by som rada začala úvahou; nosiť, či nenosiť podprdu? No, záleží od situácie. Veľa ľudí si o mne myslí, že si ju radšej nedám, ak teda naozaj nemusím. To nie je úplne pravda. Niekedy si ju dokonca dám, aby ju bolo vidno!
Skôr by som povedala, že si ju nedám, iba keď nemôžem. Napríklad si ju radšej nedám, ako keby mi mali trčať ramienka alebo celkovo by mala kaziť dojem z celého outfitu. To, čo ja už považujem za kazenie dojmu z outfitu podprdou, je asi o dosť rozdielne ako u väčšiny žien. A tam bude ten problém 😀 A preto som známa ako ‘Melisa go braless’. Whatever! Naviac, je to oslobodzujúci pocit a muži čumia. Žijem pre NO BRA!
Obe triká z The Huge London + NO BRA je z tencelu (najviac super tento materiál). Danke!
fotky od Andrew R Moore, edit ja
BONUS + BONER


CLICK HERE and get a 20% discount on anything by The Huge London. Live for it! <3

pics by Andrew R Moore, edit by me

NO BRA T-shirt from The Huge London HERE
MEOW T-shirt from The Huge London HERE
Nike Air Max 90 Cmft Prm Tape White Glow in the Dark Trainers from Asos HERE