Chacha! I stole Chris’ bike! But only for the pics, boohoo… (PROOF I could ride it despite wearing the platforms) We’re on Bristo Square, the best one on campus. I live right opposite O:-) (oh, yes, I did it again)
It was quite a gloomy day, so we embraced the whole foggy sinister atmosphere and this mini soft 90s thug life (oxymoron?) came out (play the song!).
I have a new suede bomber jacket and I’m in love (also has shoulder pads, DZYEAH!). And underneath also a new silk bomber jacket. It’s my 7th (no, 6 wasn’t enough) 😀 These things are just so versatile and I have a weakness for them.
Any weaknesses on your part? Collecting anything?
pics by Chris Rubey
eyeliner BONUS + b&w BONUS

Chacha! Chrisovi som šlohla bajk! Ale iba na fotky, boohoo… (DôKAZ, že som vedela jazdiť aj v platformách) Sme na Bristo Square, čo je asi naj námestie na campuse. Hneď oproti bývam O:-) (a zase to omielam)
Bol to celkom ponurý deň, tak sme embraceovali celú hmlovú gloomy atmošku a tento jemný 90s thug life (oxymoron?) vznikol (pustite si song!)
Mám novú semišovú bomberu a som z nej namäkko (má vypchávky aj na pleciach, DZYEAH!). A pod ňou novú silk bomberu. Toto je už siedma (nie, 6 stále nebolo dosť) 😀 Keď tieto veci sú proste najviac univerzálne a mám pre ne slabosť.
Aká je vaša? Zbierate nejaké kúsky?
fotky Chris Rubey
blue linky BONUS + b&w BONUS

pics by Chris Rubey

vintage real suede bomber jacket from Asos Marketplace
vintage 100% silk bomber jacket from Ebay
riding pants from my mother
American Apparel white mesh T-shirt HERE
vintage bumbag from Bootik 54
H&M hugging dolphins necklace, beanie
Y.R.U. platform sneakers HERE
Barry M super sof eye crayon, shade 7 HERE