In the pictures you can see wannabe polaroids, which I had made via Printic App (HERE, free download on Google Play & iTunes). The main point is to be able to print out pictures from your phone. Thankfully, I found a way to go around this, since my phone camera is sh*t – you can access your Facebook pics as well. Go for it, it’s cheap (0.79 EUR + minimum of 3 pics + free shipping) and fast (the envelope came in 4 days). I pasted them all over my room with bluetack. And yes, the entrance to my room has been decorated by a record cover ‘BIG PIG’. Fitting, isn’t it?
Pleeease, listen to Saâda Bonaire 😀 It’s mega super ultra German 80s project. I love how she talks instead of singing sometimes. HERE is the whole album, The Facts is my favourite, yours? 

Na obrázkoch vidíte wannabe polaroidy, ktoré som si vytvorila pomocou aplikácie Printic (TU, dá sa stiahnuť zdarma na Google Play). Hlavným účelom je možnosť si nechať vytlačiť fotky z mobilu. Ale ja našla možnosť ako toto obísť, keďže moj mobilový foťák stojí za h*vno – dajú sa vytlačiť aj fotky z vášho Facebooku. Tak do toho, je to lacné (0,79 EUR + minimum 3 fotiek + poštovné zdarma) a rýchle (obálka prišla za 4 dni). Oblepila som si nimi celú izbu pomocou bluetacku. A áno, vchod do mojej izby už dlho zdobí obal platne s názvom ‘BIG PIG’. Trefné, nie?
Prosím vás, vypočujte si Saâda Bonaire 😀 Je to mega super úžasný nemecký 80s projekt. Milujem to jej rozprávanie, čo ani nie je spev miestami. TU je celý ich album, The Facts moja obľúbená, vaša?

Pics are from Printic App, free download on Google Play HERE, also on iTunes
The woman with the cigarette is my grandma <3

Saâda gurls = Divine! Aren’t they? <33