Woohoo! It’s Halloween! What are you going as? Or what have you gone as in the past that was super? I’ve done a couple of zombies, Nurse Viper, Ariel and a prisoner.
No, this year I’m not going as a deceased poor geisha who fell down the stairs and broke her neck (WELL…) 😀 The staircase in my building has always fascinated me. Dunno, it’s so ugly and old and weird… and creepy sometimes (when I’m taking pictures there, ha).
Attention to THIS super new project, which is ALSO made by our lovely Sylvia von der Hauptred poppy stories ZuzkaĽubka Martincová and Kura bez nohy Michaela 🙂
pics by Andrew R Moore, edited by me
BONER

Juchúúú! Dnes je Halloween! Za čo idete? Alebo za čo ste šli pominulé razy a bolo to super? Ja už mám za sebou pár zombie, Nurse Viper, Ariel a väzňa. 
Nie, tento rok nejdem za nebohú geišu, ktorá padla na schodoch a zlomila si krk (AJ KEĎ…) 😀 Schodisko v mojej budove ma bavilo odkedy som sa nasťahovala. Neviem, je také škaredé a staré a čudné… aj strašidelné miestami (keď sa tam fotím robiac vývrtky, ha).
Upozorňujem na TENTO super nový projekt, na ktorom sa podielajú AJ naše milé Sylvia von der Haupt, red poppy stories Zuzka, Ľubka Martincová a Kura bez nohy Michaela 🙂
fotky od Andrew R Moore, editovala ja
BONER

pics by Andrew R Moore, edited by me

Salvation Army kimono
Choies white leather platform shoes HERE
Primark silver ”Casio”
2nd hand white shirt