Long time no see! The third year is kicking my ass = I have a lot of uni, bleh. About a month ago my schoolmate told me, that after the fourth I’ll actually be MA and not only BA (what I used to think) 😀 Haha, Earth to Melisa! But yeah, made my day!
A black faux fur plush coat is a total must. I finally got one. There’s a shitload of them on Ebay, but I was always too late at auctions, because I’m a lame camel. It’s versatile and super cozy for winter. Oh, yes. Around here one has to start preparing this early…
Damn u, Edinburgh! So many cool places here (like this one – railway underpass, light changing colour = wicked!), but since it’s almost always raining, you just can’t be bothered to go out.
BTW, which one was your favourite at Paris Fashion Week? Mine was THIS one. Black, leather, pointed toe shoes with socks, hair&make up to die for, shoulder pads… <3 Divine Saint, also without Yves!
pics by Andrew, edited by me
BONUSES

Long time no see! Tretí ročník kvalitne kickuje moju ass = mám veľa školy, bléé. Asi pred mesiacom mi spolužiačka vyjavila, že po štvrtom ročníku budem magister a nie len bakalár (ako som si to myslela ja) 😀 Haha, skoré zistenie. Ale dosť som sa potešila!
Čierny faux fur plyšový kožúšok je úplný must. Konečne som si ho zohnala. Ebay ho má plnú riť, ale vždy som zmeškala aukciu, lebo som zábudlivá ťava. Je univerzálny a najviac cozy na zimu. Ó, áno. Už teraz sa tu na ňu musím začať pripravovať…
Debilný Edinburgh! Strašne super miesta sú tu (ako toto – pod železničným mostom, svetlo mení farbu = wicked!), ale večne prší, tak sa vám nechce ísť von.
BTW, ktorá bola vaša obľúbená na Paris Fashion Weeku? Moja TÁTO. Čierna, koža, špicaté špičky s ponožkami, heer&mejkap tu daaj foo, vypchávky na pleciach… <3 Božský Saint, aj without Yves!
fotky od Andrewa, edit ja
BONUSES
pics by Andrew R Moore
edited by me

2nd hand black faux fur coat
Y.R.U. platform sneakers
Adidas socks
Avon super-SHOCK gel eyeliner