Wee! We met up with Chris again and these happened. Chris Rubey is a cool photographer from San Francisco and our collaboration you might have seen already HERE and HERE. And a million Edinburgh party pictures, in which, amazingly, I look good 😀 Who wouldn’t like Chris?! (his FB page HERE)
Can’t part with the white combo and probably will wear it in winter too, at the risk of getting lost in snow…Whatever!
I wanted to show you some Edinburgh, so here is another bit. The historic heart – Victoria Street, right by Castlehill, 5 min. from my flat (I love saying it, sorry – just can’t get over living in the city centre, since I’ve never lived in a centre of anywhere :-D)
BONUS

Juhú! Zase sme sa s Chrisom stretli a vzišlo z toho toto. Chris Rubey je cool fotograf zo San Francisca a našu spoluprácu už ste mohli vidieť napr. TU a TU. A ešte na milión Edinburghských party fotkách, na ktorých zázrakom vždy vyzerám dobre 😀 Kto by Chrisa nemal rád?! (jeho FB je TU)
S bielym kombom sa neviem rozlúčiť a asi ho budem nosiť aj v zime aj za cenu toho, že sa možno v snehu stratím…Neva!
Chcela som vám ukazovať Edinburu, tak tu máte zase kúsok. Historické srdiečko – Victoria Street, rovno pod hradom, 5 min. od mojho bytu (milujem to hovoriť, prepáčte – som proste z toho mimo, lebo nikdy v živote som nebývala v centre ničoho :-D)
BONUS

photos by Chris Rubey

vintage white parka
2nd hand Levi’s white shorts, white blouse
H&M Trend white bomber jacket
Bershka transparent clutch