Outfit put together solely from mega Maťo girls’ bazaar. I haven’t been to a better second hand ever! Next post already with short hair.
What do you think of The Shopping Manniacs? I always kept in mind that I won’t win and be the most misunderstood person on the show. But for a split second I had hope (when I put together the outfit and was so content with it). Well, whatever. Haha, the stylist Mariano’s opinion was most valuable to me anyway and he liked my outfit 🙂
BTW danke so much for the wonderful traffic in summer. The blog had more than 47.000 views in July and August <3 + I highly value your opinions on ‘The Shopping Maniacs’.

Outfitčok celý z Bazaaru na Žitnej u Maťoviek. Bolo to mega; v lepšom sekáči som nebola! Ďalší post už s krátkymi vlasmi.
Čo hovoríte na výsledok Nákupných Maniačok? Ja som do toho šla s tým, že to samozrejme nevyhrám a budem mrte nepochopená, ale na malý moment (práve v môj nakupovací deň, keď som mala už vybratý outfit) mi v hlávke skrsla iskrička nádeje, lebo som bola s tým outfitom tak spokojná. No nič, neva. Hehe, aj tak ma najviac potešil stylistov Marianov názor 🙂
BTW ďakujem vám strašne pekne za letnú traffic. Blog mal viac ako 47.000 prezretí za júl a august <3 + Veľmi si vážim všetky komentáre o Nákupných Maniačkach. 

photos by Mafin Laurincova

2nd hand black leather pencil skirt, pink see-through blouse, denim jacket
Topshop bra
Aliexpress white platform sandals
Ebay white velvet scrunchie
Rimmel Kohl Kajal blue eyeliner