I’m telling ya, I’d like to shoot autumn/winter collection in summer a thousand times more than a summer one in winter! Ah, we sweated our guts out, but poor Ivanushka had a sunstroke. All in all a fantastic shoot 🙂 Look forward to Paulinemma‘s behind the scenes video.
We shot H&M autumn 2013, which will be on sale in Bratislava’s Eurovea and in Prague on Myslbek and Wenceslas sq. from 5th September. More info HERE. More photos HERE (I narcissistically only picked those with me in them).
All is very ‘Anna Karenina boyfriend style’ <3 Guess, which pieces landed in my grabby hands (hint: I’m not wearing them here).
‘The Shopping Maniacs’ every day!!! (archive HERE)

Poviem vám, tisíc krát radšej fotiť jesenno-zimnú v lete ako letnú v zime! Ah, my sme sa spotili ako chleba v sáčku, ale chudák Ivanushka dostal úpal. All in all božské fotenie 🙂 Tešte sa ešte na Paulínine behind the scenes video. 
Fotili sme H&M autumn 2013, ktorá bude v obchodoch na Slovensku od 5.9. v bratislavskej Eurovei + v Prahe na Myslbeku a Vaclaváku. Je to limited edition tak sa poponáhľajte! Viac info TU. Viac foto TU ( ja som sem narcisticky vybrala iba tie, kde som ja).
Vše je veľmi ‘Anna Karenina si obliekla frajerove veci’ <3 Môžte hádať, ktorá vec mi prischla z fotenia (hint: nemám ju tu na sebe).
Nákupné Maniačky každý deň!!! (archív TU)

photo Ivan Kašša
assistance Vendula + Paulinemma
models Melisa + Veronika (deerandpigeon) + Rada (strcprstskrz)

all H&M autumn 2013 collection