These H&M shoes are just divine. The colour, which changes, reminds me of something what a mermaid’s boyfriend would wear 😀 Wouldn’t you say? I undressed him more in each photo, so that you see all the layers.
We were trying out my old new camera from my daddy O. It’s a Minolta Dynax SOSsi and I’m so happy because there will not be a possibility of a white cloud being in them photos anymore.
Do you know of Jimmy Darmody? Series Boardwalk Empire is mega awesome and I recommend it. Right meow Toma is letting his hair grow out, to be able to sport Michael Pitt’s (a.k.a. Jimmy’s) hairstyle in BE. Gorgeous! Look HERE!
Tieto H&M topánky sú vyslovene úžasné. Tou farbou, ktorá sa mení, mi pripomínajú niečo, čo by si obul napríklad frajer nejakej morskej víly 😀 No nie? Vyzliekla som ho na každej fotke postupne, nech vidíte všetky vrstvy. 
Skúšali sme nový foťák, ktorý mi požičal ocíčko. Je to Minolta Dynax SOSsi a teším sa, lebo konečne nebudú biele oblaky na fotkách.
Viete, ktorý je Jimmy Darmody? Seriál Boardwalk Empire je mega a odporúčam. Práve teraz si Toma necháva dorásť vlasy tak, aby mohol sportingovať účesík, ktorý má Michael Pitt (a.k.a. Jimmy) v BE. Bohovský! Aha TU!

Almost MMM at H&M
Scottish wool
in LOVE with sweatshirts right meow
A oblieka sa.
New favourite music from Toma

shoes – H&M
sweatshirt – 2nd hand
other – vintage