I did NOT fall in love at first sight with Anna Dello Russo for H&M accessories collection. But then I saw THIS and I went cuckoo needing to have at least a piece of that collection. So catchy, the song. I know, you’ve already seen it… But not on me! 😀 It’s all ghetto fabulous and as I dressed up with the turquoise faux fur I understood Anna’s motto: more is more. The p*ssy was retouched out of the pictures, so that nobody could ever think of something like: Anna Dello Pusso <3 Super-kawaii! I simply need a fashion shower.
My hair is new! I had it done HERE by my friend Heňa. It’s not a hairdresser’s salon, but they sell hairdressing stuff – very high quality for example hair colours, masks and shampoos. That’s why my hair is so nice, I dare to say 🙂 HERE is a bit more about how I treat my hair.
Bonuses HERE and HERE
No nezamilovala som sa, keď som prvý krát videla Ankinu kolekciu. Ale potom som videla jej promo music video ku kolekcii TU, a mi najviac šiblo a potrebovala som to proste mať. Najviac chytlavé. Ja viem, už ste to videli… Ale nie na mne! 😀 Najviac ghetto fabulous som sa vyparádila aj s farebnou Divided srsťou a áno, pochopila som Annine motto: more is more. P*ssy z garáže bola vyretušovaná, aby náhodou niekomu nenapadlo: Anna Dello Pusso <3 Super-kawaii! Proste potrebujem fashion sprchu.
Mám nové vlásky. Heňuška, moja kamarátka, mi ich urobila TU. Bohužial, nie je to kaderníctvo ako také. Predávajú tam kadernícke potreby. Napríklad super kvalitné farby, masky a šampóny – preto sú moje vlásky stále zdravo vyzerajúce, si dovolím trvdiť 🙂 TU píšem o tom ako sa o ne starám.
Bonusy TU a TU

faux fur sweater – H&M Divided
shorts – H&M trend
black velvet off shoulders top – 2nd hand
clutch – H&M
necklace, bindi – ebay
watch – Casio
cobra earrings, charm belt & bracelet, crocodile sunglasses – Anna Dello Russo H&M

”Fashion is a declaration of your own freedom.”
– Anna Dello Russo