A small OCTOBER recap: 
We’ve celebrated our 2nd anniversary with Toma. It’s been 2 weeks since we saw each other here in Edinburgh. But we will again in a week. Weee! <3 Here are just random photos from his visit, not many, we had other things to do 3:-) Did anyone take a trip to the rainy country of Britain this autumn?
These days I’m inspired by the 90s. I fell in love with grunge, but only style of clothing (Nirvana phase has long passed). Are you also into young Courtney Love, Violet E.Poison Ivy and Mischa McKaganTHIS unif shoot is spot-on!
Malý OKTÓBROVÝ súhrn:
S Tomom sme oslávili 2 roky. Už sú to dva týždne odkedy ma prišiel navštíviť do Edinburghu. Ale za týždeň sa zase uvidíme. Weee! <3 Tu sú len random fotky z októbra a jeho návšetvy, nie veľa, lebo sme nemali čas 3:-) Urobil si niekto z vás túto jeseň výletík do upršanej krajiny britskej?
Tieto dni sa inšpirujem deväťdesiatymi rokmi. Zamilovala som sa do grunge, ale iba obliekania (Nirvana fázu mám už za sebou). Aj vás práve baví mladá Courtney Love, Violet E.Poison Ivy a Mischa McKagan? TENTO unif shoot to celkom vystihuje.
Casio partner look, finally not fake
Barbie is a grotsky little byotch
kitty feet
Laurikins with me at O Children
O Children, Tooooobyyyy <3 I have the SETLIST
starbucks = the obligatory visit
I’m all about 90s style these days
Beds in a club? Yes, please, thank you!
Rain drops
PS: I just noticed: I’m turning my face to the right in each picture. Strange…
PS: Práve som si všimla: na všetkých fotkách mám hlavu natočenú do prava. Čudné…