Weeee! Takže zajtra napoludnie vystupujem na Hlavnom Nádraží v Prahe! Teším sa veľmi veľmi! Ak ma chcete stretnúť, mám v úmysle ísť na Origami night shoppingTU máte aj krásnu pozvánku od Evy Shön. Zostávam celú sobotu až do nedele, tak mi môžete poradiť niečo super, čo robiť/vidieť/nakúpiť.
V tomto oblečku som bola v bazaare Katy Sido v záhradke Hostela Possonium. Nabudúce musíte všetci prísť, skoro sme nemali komu predávať. Samozrejme, vždy keď dovlečiem svoje veci na predaj, tak toľko isto predám ako kúpim 😀 Vyprázdnenie skrine = mission impossible. Ako sa vám darí?
Yeeeey! So tomorrow at noon I’m getting off a train in Prague! I’m so excited! If you want to meet me, I will definitely be at the Night Shopping in Origami. And HERE is a lovely invitation for all of you by Eva. I’m staying the whole Saturday as well, so if you have things I should see/go to/experience, let me know.
Dressed like this I was in Kata Sido’s bazaar in Hostel Possonium. You all have to come next time, we almost had no one to sell to. Of course whenever I bring things of my own to sell, I always sell the same amount I buy from other people selling 😀 Emptying my closet = mission impossible. How are you getting with that?

ostrich skirt – Zara
purse, body – vintage
sneakers – F&F