Malý sprievodca a foto denníček pre vás všetkých, ktorí by chceli (aj znova) navštíviť Berlín, je tu!!! —>
PARTY:
Berghain – situovaný v budove starej elektrárne s kapacitou 1500 zblúdilých duší = toto je úplný MUST. Pán majiteľ je ale nevyspytateľný a musíte sa mu páčiť aby vás pustil do tejto sodomy jamy levovej. Keď ste už ale dnu, tak vidíte veci nevídané a aj také, ktoré by ste radšej nevideli 😀 My sme sa chvalabohu dovnútra dostali. Vystáli sme si radu a po celej pretancovanej noci sme okolo 5 ráno zavítali sem. Berghain je otvorený nepretržite od piatka do pondelňajších skorých ranných hodín. To bol jeden z dvoch dní kedy sme stihli hotelové raňajky, lebo sme išli rovno po párty. Odporúčam!
Vyskúšajte aj: Cassiopeia a Club de Visionaere 
EAT:
Falafel & Falafel – najlepší falafel v Berlíne. Každý deň sme jedli iný a prisahám tento bol da best! Googlili sme také, že ”najlepší falafel v Berlíne” a našlo nám iné a boli sme v nich ale tento bol jednoznačne naj!
Burgermeister – tu som si síce dala iba pommes, ale môj ochutnávač mäsožrút dosvečuje, že nie nadarmo sa toto miesto chváli ako najlepší burger v Berlíne (mali aj veggieburger). Atmoška je nenahraditeľná – traja vysmiati kuchári vám to naservírujú za beatovania nemeckého rappu v pozadí. Úplne na chill! Vyskúšajte aj tento (Marienburger), totiž ten bol ochutnávačom zvolený za najlepší.
SHOP:
Stiefelkombinat – Najgeniálnejší vintage shop. Jednoducho musíte ísť. Mali tam tooolko topánok a ešte viac kabeliek a kožuchov a búnd a gatí a svetrov. Jeden by sa tam zjančil (ja som sa).
The SHIT SHOP – Tu sme sa stretli s našou krásnou oblúbenou Bonnie Strange. Vecičky naozaj na zakusnutie a možno sa vám pošťastí aj pokec s touto talentovanou krásavicou. Viac TU!
FLOHmarkt – Sem by som sa vracala každú jednu nedeľu! Hriešne to tam bolo. Handry a kabelky a pakoviny najväčšieho rázu – to je moje, prehrabávať sa do nemoty. A potom samozrejme zakusnúť do špecialitiek. My sme neodolali tekutému tvarohu s toppingmi od výmyslu sveta.
VEB orange – toť srandovný obchodík kde zozbierali veci (kuchynské, obývačkové, kúpeľňové) zo 60. a 70. rokov. Echt originell autentisch. Zabavíte sa a budete si pripadať akoby ste mali časostroj.
Vyskúšajte aj: Paul’s Boutique (hlavne veľa pre mužov), Humana (na štyroch poschodiach)
STAY:
Michelberger Hotel – My sme síce bývali v inom, ale tento vyzerá priam vysnívano. Keby som mala o pár šupiek viac, určite zakotvím tam.
BOTTOM LINE – Bolo nám fantastisch, naša skvelá sprievodkyňa Silvia nám neskutočne pomohla a obetavo sa nám venovala. S džomom Adamom Csokom bola tiež najväčšia sranda – džala! Iba krásne veci vám o tomto mieste poviem. Do West Berlínu sme ani nepáchli a uvedomili sme si to až cestou vláčikom domov. Proste v Ost bola väčšia sranda. Keď sme posledný deň zavítali aj do oblasti brandenburskej brány, sme si uvedomili ako nám vôbec nechýbalo byť jedným z tých milión otravných turistov miesiacich sa v historickom centre mesta. Jediné, čo bolo celkom smiešne až bohužial smutné, keď sme stretli krajanku. Rozprávali sme sa pred prechodom cez cestu a zrazu sa nám po slovensky prihovorí žena s rukou po rameno zaborenou v smetnom koši. Bol to jediný človek zo Slovenska, ktorého sme náhodne stretli na ulici 🙁
+ Veľa fotiek z môjho potĺkania sa Berlínom nájdete na FB.
Asi najdlhší post evar! 
For you not Slovak speakers there are still links to the best things in Berlin.
Berliner Mauer
the peeing man

behind the kommunistisch bars

waaaa, long journey on the train
volajú ma cestár – moja obľúbená bundička, ešte z trenčianskeho sekáča
Barbie chandelier in The Shit Shop

In the Stiefelkombinat

8 o’clock after partying in Berghain

krátenie chvíľ v metre  = Fruit Ninjaaa

Flohmarkt, antiques area

Foxy lady in Mauerpark Flohmarkt

Shop until you drop!

Silvia, Bonnie, me
Tonda s krásavicou a T.

pártyovať ideme!

Silviin fashion / beauty squad

One of many falafel / kebab meals

Aj tu sa nájdu 😀

Karaoke at the Mauerpark Flohmarkt

Som T-U-R-I-S-T-A

NAJLEPŠÍ nanuk pod slnkom – Bum Bum

Na pravého trapáka s foťákom pred Bundestagom

Journey home – attempting to eliminate sadness from leaving with delicious Dunkin Donuts
For you not Slovak speakers there are still links to the best things in Berlin.